Škoda Octavia III 1.6 TDI

Škoda Octavia III 1.6 TDI autopůjčovna Nymburk

 Vozidlo:2
 Model:Škoda Octavia III
 Typ:1,6 TDI / 77 kw
 
 Barva:bílá
 Počet míst:5
 Převodovka:manuální
 Palivo:nafta, spotřeba cca. 4,5 l/100km
 Výbava:elektrická výbava, rádio, klimatizace.
Škoda Octavia III 1.6 TDI. Autopůjčovna Nymburk. Osobní vozy.

Škoda Octavia III 1.6 TDI

Škoda Octavia je osobní automobil nižší střední třídy vyráběný českou automobilkou Škoda od roku 1996. V modelovém roce 2001 prošla Octavia faceliftem. V roce 2004 byla na trh uvedena druhá generace vozu, která modernizací prošla na sklonku roku 2008. První generace byla po představení následníka dále úspěšně prodávána pod názvem Octavia Tour.

V závěru roku 2010 byla její výroba ukončena a pod názvem Octavia Tour II se do nabídky dostala Octavia druhé generace, technicky totožná s modernizovaným provedením, ale s vnějším vzhledem odpovídajícím stavu před modernizací v roce 2008. Tento model však nebyl příliš úspěšný i proto, že byl nabízen pouze s benzínovými motory o objemu 1,4 a 1,6 l. Dalším důvodem je určitě i to že již v roce 2012 byl nahrazen modelem Rapid. Na rozdíl od Octavie Tour II, která byla de facto plnokrevnou octavií, jen s okleštěnou nabídkou motorů a výbavy, je Rapid pravověrným nízkonákladovým liftbackem. Třetí generace Octavie se objevila na sklonku roku 2012, v roce 2017 prošla faceliftem a v srpnu 2017 se stala třetím nejprodávanějším autem Evropy.[1] Čtvrtá generace Octavie pak debutovala 11. listopadu 2019 na akci v pražském Veletržním paláci[2].

Škoda Octavia je bestseller značky Škoda!

Kromě klasického liftbacku se Octavie prodává i jako kombi (Octavia Combi), kombi s náhonem všech kol (Octavia combi 4×4 I. a II. generace a oplastovaná verze Scout II. generace), liftback s náhonem všech kol (Octavia 4×4 I. generace) nebo designově mírně odlišená sportovní verze s výkonnějším motorem (Octavia RS). Zkratka RS znamená Rally sport. Ve čtvrté generaci debutovala i verze Octavia iV s plug-in hybridním pohonem.[3]