Kontakt

Kontakt autopůjčovna www.najemaut.cz

Kontaktujte nás prosím, kterýmkoli z níže uvedených způsobů a rádi Vám pomůžeme.
Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

 

Provozovna:

Proindustry, s.r.o., Drahelická 178, 288 02 Nymburk, Česká Republika

Provozní doba: Pondělí až Pátek, od 7:00 do 17:00 hodin

telefon: +420 724 39 44 22

e-mail: najemaut@proindustry.cz

GPS: 50.1787689N, 15.0171969E

www.najemaut.cz

 

Partnerský web o svářecí technice

Nymburk

Nymburk (něm. Nimburg nebo Neuenburg an der Elbe, do 19. století též Limburk) je město ve Středočeském kraji na Labi, 45 km východně od Prahy a zhruba 30 km jihovýchodně od Mladé Boleslavi. Má přibližně 15 tisíc obyvatel a rozlohu 20,54 km². Historické jádro města je městskou památkovou zónouKrálovské město Nymburk vděčí za své založení Přemyslu Otakaru II. Přesné datum, kdy bylo započato s výstavbou Nymburka, však dodnes není úplně známo. V současnosti je za vznik města přijímán rok 1275.

Název Nymburk je odvozen od slova Neuenburch (latinsky Novum Castrum – Nový Hrad), král zde usadil dominikánský řád a povolal k českým osadníkům také německé a holandské kolonisty, kteří se však v průběhu staletí asimilovali mezi Čechy. Podle Hájkovy kroniky se Nymburk dříve jmenoval Svinibrod, a to z důvodu, že se zde na druhé části, dnes za Labem, pásly svině (prasata). Český jazyk převládl nad německým jazykem v 15. století po husitských válkách.

Symbolem města jsou cihlové hradby s hranolovými baštami. Původně město o ledvinovitém půdorysu obepínala linie dvou hradeb, bílé opukové a červené cihlové, společně se dvěma příkopy (zachovány dodnes coby Malé a Velké Valy). Z hradeb dnes zůstaly jen zbytky, úsek na snímku byl počátkem 20. stol. romanticky zrekonstruován, další pozůstatky zdí nalezneme v Hradební ulici. Nymburk je důležitou železniční křižovatkou s depem kolejových vozidel ČD. Důležitým výrobním podnikem je firma JDK, která vyrábí chladicí zařízení a vyváží je do celého světa, dále jedna z poboček nadnárodní společnosti Magna Exteriors & Interiors (Bohemia), zabývající se výrobou součástí pro automobilový průmysl, a již zmíněný Pivovar Nymburk. V roce 2005 v Nymburce svou první evropskou pobočku založila čínská firma Changhong, která ve zdejším výrobním závodě provádí finální montáž LCD televizorů pro celý evropský trh.