Škoda Octavia II 2.0 TDI

Škoda Octavia II 2.0 TDI autopůjčovna Nymburk

 Vozidlo:1
 Model:Škoda Octavia II
 Typ:2,0 TDI / 103 kw
 
 Barva:stříbrná
 Počet míst:5
 Převodovka:manuální
 Palivo:nafta, spotřeba cca. 5,5 l/100km
 Výbava:elektrická výbava, rádio, vyhřívaná sedadla, klimatizace, tempomat.

Škoda Octavia II 2.0 TDI najemaut.cz

Škoda Octavia je osobní automobil nižší střední třídy vyráběný českou automobilkou Škoda od roku 1996. V modelovém roce 2001 prošla Octavia faceliftem. V roce 2004 byla na trh uvedena druhá generace vozu, která modernizací prošla na sklonku roku 2008. První generace byla po představení následníka dále úspěšně prodávána pod názvem Octavia Tour.

V závěru roku 2010 byla její výroba ukončena a pod názvem Octavia Tour II se do nabídky dostala Octavia druhé generace, technicky totožná s modernizovaným provedením, ale s vnějším vzhledem odpovídajícím stavu před modernizací v roce 2008. Tento model však nebyl příliš úspěšný i proto, že byl nabízen pouze s benzínovými motory o objemu 1,4 a 1,6 l. Dalším důvodem je určitě i to že již v roce 2012 byl nahrazen modelem Rapid. Na rozdíl od Octavie Tour II, která byla de facto plnokrevnou octavií, jen s okleštěnou nabídkou motorů a výbavy, je Rapid pravověrným nízkonákladovým liftbackem. Třetí generace Octavie se objevila na sklonku roku 2012, v roce 2017 prošla faceliftem a v srpnu 2017 se stala třetím nejprodávanějším autem Evropy.[1] Čtvrtá generace Octavie pak debutovala 11. listopadu 2019 na akci v pražském Veletržním paláci[2].

Kromě klasického liftbacku se osobní Octavie prodává i jako kombi (Octavia Combi), kombi s náhonem všech kol (Octavia combi 4×4 I. a II. generace a oplastovaná verze Scout II. generace), liftback s náhonem všech kol (Octavia 4×4 I. generace) nebo designově mírně odlišená sportovní verze s výkonnějším motorem (Octavia RS). Zkratka RS znamená Rally sport. Ve čtvrté generaci debutovala i verze Octavia iV s plug-in hybridním pohonem.[3]