Citroën Jumper 2.0 BlueHDi L4H2

Citroen Jumper 2.0 BlueHDi L4H2 autopůjčovna dodávka Nymburk

 Vozidlo:4
 Model:Citroën Jumper L4H2
 Typ:2,0 BlueHDi / 96 kw      ( délka ložné plochy 407 cm )
 
 Barva:bílá
 Počet míst:3
 Převodovka:manuální
 Palivo:nafta, spotřeba cca 8,2 l / 100km
 Výbava:elektrická výbava, rádio, klimatizace

Citroen Jumper 2.0 BlueHDi L4H2 najemaut.cz

Citroën Jumper 2.0 BlueHDi L4H2 je lehké užitkové vozidlo – dodávka, vyráběná automobilkou Citroën. Vozy se vyrábí v italském městě Val di Sangro v továrně Sevel-Süd od roku 1994, kdy řada Jumper nahradila předchozí model Citroën C25. Existuje mnoho verzí, jak pro přepravu osob tak verze pro dopravu nákladů i jen základní šasi pro různé užitkové přestavby. Jednotlivé typy se liší i délkou a výškou nástavby. Továrna v Sevel byla založena firmami Peugeot a Citroën patřícími do koncernu PSA a italským Fiatem. Vyrábí se tu proto i vozy Peugeot Boxer a Fiat Ducato, které jsou s Jumperem konstrukčně shodné. V červenci 2006 byly uvedeny do výroby nové modelové řady těchto tří výrobců.

Citroën

V roce 1916 se André Citroën, majitel muniční továrny v Quai de Javel, rozhodl pro velkoobjemovou výrobu silných a hospodárných automobilů. První automobil Type A byl vytvořen v létě 1919 a do konce roku bylo vyrobeno ještě 2810 kusů. Roku 1922 vznikl další automobil Autochenille B2, který jako první automobil v historii překonal poušť Saharu. Později společnost Michelin v roce 1935 přebírá kontrolu nad Citroën. Roku 1976 se Citroën stal součástí koncernu PSA Peugeot Citroën a je jí i dnes.

Také logo automobilky Citroën prošlo dlouhou historií, od roku 1919, kdy první logo tvořily žluté šípy na modrém podkladu, až po dnešní logo, které firma používá od roku 2016.[1] Logo, které vypadá jako dvě šipky směřující vzhůru, tak ve skutečnosti symbolizuje dva šípovité ozuby.[2]

Vozy Citroën se vyrábí v 9 závodech v Evropě. Tři z nich se nachází ve Francii (Aulnay, Rennes a Sevelnord – Hordain), dva ve Španělsku (Madrid a Vigo) a po jednom v Itálii (Sevelsud), v České republice (Kolín), v Portugalsku (Mangualde) a na Slovensku (Trnava). Výroba mimo Evropu probíhá i v Argentině (Buenos Aires), Brazílii (Porto Real) a Číně (Wu-chan). Společnost přímo zaměstnává 12 000 lidí v 70 zemích.